Центр «Гемодіалізу»

Головна » Центр «Гемодіалізу»

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Будівля «Поліклініки»
Окремий вхід зліва від центрального входу з вулиці

1-й поверх

Пн-Пт

08-00 – 18-00

Ординаторська

+38 (089) 420-30-14

Стаціонар

Кількість ліжок 10

ГЕМОДІАЛІЗ – ЛІКУВАННЯ НИРКОВОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Що таке гемодіаліз?

Гемодіаліз – це один із способів замісної ниркової терапії у пацієнтів з термінальною стадією хронічної чи гострої ниркової недостатності, за допомогою якого проводиться видалення кінцевих продуктів метаболізму – креатиніну та сечовини, а також вільної води. Метод заснований на принципі дифузії та конвекції речовин з малою та середньою молекулярною масою через напівпроникну мембрану, що дозволяє видалити з крові токсичні речовини та продукти метаболізму. Призначають такі процедури при важких захворюваннях нирок або надходженні в кров великої кількості токсинів. Якщо через патологію або поранення нирки відмовляють, їх функції бере на себе мембрана діалізаторів.

До загальних причин ниркової недостатності належать:

  • Діабет
  • Високий артеріальний тиск (гіпертонія)
  • Запалення нирок (гломерулонефрит)
  • Запалення кровоносних судин (васкуліт)
  • Кісти нирок (полікістоз нирок)

Крім того, нирки можуть раптово зупинитися (гостре пошкодження нирок) після важкої хвороби, складної операції, інфаркту або іншої серйозної проблеми. Деякі ліки також можуть спричинити пошкодження нирок.

Як проводиться гемодіаліз?

Під час процедур пацієнт сидить або лежить на кушетці, поки його кров тече через діалізатор – фільтр, який діє як штучна нирка для очищення крові. Пацієнт можете використати даний час для перегляду телевізора чи фільму, читання або сну.

Підготовка. Перевіряється вага пацієнта, артеріальний тиск, пульс і температура. Шкіра в місці доступу – очищається.
Початок. Під час гемодіалізу дві голки вводять у руку через місце доступу і закріплюють пластирем. Кожна голка прикріплена до гнучкої пластикової трубки, яка з’єднується з діалізатором. За допомогою однієї трубки діалізатор фільтрує кров, дозволяючи продуктам метаболізму та рідині переходити з крові в очищувальну рідину, яка називається діалізатом. Відфільтрована кров повертається до тіла через другу трубку.
Симптоми. Пацієнт може відчувати нудоту і спазми в животі, при видаленні надлишкової рідини, особливо якщо ГД проводиться лише три рази на тиждень, а не частіше.
Моніторинг. Оскільки артеріальний тиск і частота серцевих скорочень можуть коливатися при видаленні надлишкової рідини, відбувається постійний моніторинг даних показників під час процедури.
Завершення. Після завершення гемодіалізу голки видаляють із місця доступу та накладають тугу пов’язку, щоб запобігти кровотечі. Знову реєструється вага пацієнта.

Тривалість одного сеансу гемодіалізу залежить від методики, і в середньому становить 4-6 годин.

МЕДПЕРСОНАЛ ВІДДІЛЕННЯ

Завідувач відділення

Саяпіна Альона Володимирівна

Лікар-нефролог
вища категорія

Лікарі відділення

Недашківська Даша Вікторівна

Лікар-стажист з нефрології

Старша медсестра

Стус Ганна Володимирівна

Сестринська справа
вища категорія

ЛІКАРІ ВІДДІЛЕННЯ

Наш блог