У квітні 2017 року Уряд розпочав програму “Доступні ліки”. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою.
ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ?
1. Зверніться до лікаря та отримайте рецепт.
2. Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».
3. Отримайте ліки безкоплатно або з частковою доплатою за рецептом.
Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.У програмі беруть участь лише монопрепарати (які містять лише одну діючу речовину).
Портал запису – система, яка дозволяє впорядкувати відвідування лікаря і практично повністю виключити можливість пройти без черги.
Дане рішення має багато плюсів, з огляду на те, що сучасна людина дуже зайнятий. У будь-якому місці, де є інтернет можна прочитати і проаналізувати наявну інформацію про графіки роботи необхідних фахівців, вибрати час відвідування поліклініки і записатися на прийом.
1. Залишайтесь вдома.
2. Подзвоніть своєму лікареві.
3. Опишіть своєму лікарю симптоми, історію подорожей. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані (наприклад, такими, що повернулися з країн з місцевим розповсюдженням вірусу).
4. Виконуйте інструкції свого лікаря.
5. При невідкладних станах – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – набирайте 103.
1. Піклуватися про своє здоров’я та дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян;
2. Проходити профілактичні медичні огляди і робити щеплення;
3. Надавати невідкладну допомогу іншим громадянам, які знаходяться в небезпечному для життя і здоров’я стані;
4. Виконувати медичні приписи та правила внутрішнього трудового розпорядку закладу охорони здоров’я;
5. У невідкладних випадках, коли існує реальна загроза життю, отримувати медичну допомогу без своєї згоди чи згоди законного представника.
1. Сприяти охороні та зміцненню здоров’я людей, запобіганню і лікуванню захворювань, подавати своєчасну та кваліфіковану медичну та лікарську допомогу;
2. Безплатно подавати першу невідкладну медичну допомогу громадянам у разі нещасного випадку та в інших екстремальних ситуаціях;
3. Поширювати наукові та медичні знання серед населення, пропаганду- ваги, в тому числі власним прикладом, здоровий спосіб життя;
4. Дотримувати вимог професійної етики і деонтології, зберігати лікарську таємницю;
5. Постійно підвищувати рівень професійних знань та майстерності;
6. Подавати консультативну допомогу своїм колегам та іншим працівникам охорони здоров’я.